Tisk

Naše tiskárna je kompletně zařízená. Jejím srdcem je čtyřbarvový ofsetový stroj KBA, který umožňuje tisk do formátu B2 (735 x 510 mm) v nejvyšší kvalitě v gramážích papíru od 60 po 500 gramů nebo síly 0,6 mm. Komunikace stroje je na rozhraní CiP3 s ostatníma stroji. Výsledná kvalita tisku je v průběhu tisku hlídána denzitometrem.

Dalším strojem je výkonný produkční digitální stroj Konica Minolta C1060, na kterém obvykle tiskneme na formát papíru 320 x 450 mm, ale jeho maximum je 330 x 485 mm a potisk papíru vždy o cca 5 mm na každé straně menší, než formát papíru.

Pro velkoformátový tisk používáme tiskárnu HP 315, která tiskne do šíře 130 cm. Je to latexová technologie, ta na rozdíl od ecosolventu nezapáchá. Tisk je zdravotně nezávadný a z ekologického hlediska je velmi šetrný k přírodě a ovzduší.


Vzhledem ke komplexnosti služeb je naše tiskárna vyhledávaná i zákazníky ze širšího okolí, než je Nymburk (např. Mladá Boleslav nebo Poděbrady).

Ofsetový tisk

Kvalitní ofsetový plnobarevný (čtyřbarvový CMYK) tisk, do max. formátu: 735 x 510 mm (B2.) v nejvyšší kvalitě v gramážích papíru od 60 po 500 gramů nebo síly 0,6 mm. Jako doplňkové se dají použít barvy Pantone (zlatá, stříbrná, reflexní). 
Použití: vizitky, letáky, prospekty, katalogy, chlopňové desky, časopisy, atd.

Digitální tisk

Výhodou tohoto digitálního stroje je přímý tisk z dodaných dat (nejlépe pdf, jpg…) z PC do stroje. Můžeme tisknout na křídový papír, ale také na obyčejný hladký nebo strukturovaný, který se hodí například pro nápadité vizitky. Jelikož nedochází k přípravám jako na ofsetovém stroji, může být i jediný výtisk za rozumné peníze. Pokud nám pošlete data na adresu: info@boftisk.cz můžete si po dohodě vzorový výtisk vyzvednout za několik minut.

Velkoformátový tisk

Tiskárna HP 315 je tisk do šíře 130 cm. Je to latexová technologie, ta na rozdíl od ecosolventu nezapáchá. Tisk je zdravotně nezávadný a z ekologického hlediska je velmi šetrný k přírodě a ovzduší.

Na této tiskárně můžeme tisknout plakáty velmi velkých rozměrů až do A0 ( šíře 1.189 mm) - limit tisku je 130 cm, délka pak téměř neomezená. Reklamní bannery (plachta s oky), fotoobrazy s tiskem na canvas (obdoba malířského plátna), které napneme na dřevěný rám, PVC samolepky s tvarovým ořezem na venkovní použití. Velmi oblíbené RollUpy coby nosiče reklamního sdělení. Reklamní desky: bond (téměř nezničitelný materiál), pěnové PVC, i Kappadesky (velmi lehký materiál).

Příprava podkladů

Pro archovou montáž přijímáme data ve formátu kompozitním tiskovém PDF, v barevném režimu CMYK – cyan, magenta, yellow, black (režim RGB, indexová barva používejte pouze pro účely internetu nebo náhledů). Barvy na vašem monitoru považujte pouze za orientační (záleží na nastavení vašeho monitoru, systému a grafické kartě). Bitmapové obrázky v minimálním rozlišení 300 dpi.

  • Grafika která má tisk do kraje papíru by měla mít spadávku 3 mm. Ořezové značky přidejte při exportu ve zdrojovém SW.
  • V dokumentu musí být vloženy všechny použité fonty.
  • Stránky v PDF musí být seřazeny tak, jak mají jít za sebou včetně obálky.

Napište nám!